wtorek, 7 marca 2017

kapelusik

    Ponownie cofam się w czasie, tym razem do dnia, w którym zbieraliśmy pieniążki przy okazji kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Padło hasło - przebieramy się za cyrkowców. OK, myślę, będzie fajnie, coś znajdę w szafie. Znalazłam uroczą czerwoną sukienkę w białe grochy (prezent od siostrzyczki, nigdy wcześniej jej nie ubrałam ale żal mi było wyrzucić, też i dlatego, że cudownie wygląda wśród moich raczej stonowanych kolorystycznie ubrań), sukienka na stanie, to jeszcze trzeba by coś ubrać na głowę. Coś muszę przygotować. I przygotowałam. 
Uwaga kapelusik, który poniżej prezentuję powstał w pół godziny, tuż przed wyjściem z domu na wspomniane wyżej wydarzenie. Jest trwały i można go do woli przerabiać. Zapraszam :)

Do wykonania kapelusika potrzebne nam będą:
-rolka po papierze toaletowym lub ręczniku papierowym
-tekturka np okładka z zeszytu
-kolorowy papier lub materiał
-wstążka lub sznurek
-spinka typu krokodylek
-klej
-taśma klejąca
-nożyczki
-talerzyk lub cyrkiel
-opcjonalnie tusz


Na rurce papieru zaznaczamy linię, mniej więcej w jednej trzeciej długości, ważne by była równa z każdej strony.

Następnie wycinamy na krótszej części trójkąty, tak jak na zdjęciu (one nie muszą być równe)


Za pomocą talerzyka wycinamy koło z okładki zeszytu oraz nieco większe z kolorowego papieru, wycinamy również koło wielkości średnicy rurki papieru toaletowego i nieco większe z papieru kolorowego. Pamiętamy również o wycięciu prostokąta z papieru kolorowego, którym pokryjemy naszą rurkę. Powinniśmy otrzymać następujące elementy:


Kolejnym etapem będzie zrobienie góry naszego kapelusika. Przyklejamy tekturkę do papieru kolorowego (na środku), a to co pozostanie przycinamy tak by powstały trójkąty.Właśnie dzięki tym trójkątom przykleimy górę naszego kapelusika do rurki z papieru. Z kolei naklejone trójkąty zamaskujemy prostokątem kolorowego papieru.
Teraz zajmiemy się rondem naszego kapelusika. Wycięty wcześniej element, podobnie jak w przypadku wierzchu kapelusza oklejamy kolorowym papierem, nie zapominając o wycięciu otwory o średnicy rurki papieru toaletowego. Tym razem jednak trójkąty powstałe po rozcięciu naddatku papieru podklejamy pod spód ronda naszego kapelusza.


Wkładamy rurkę do naszego ronda i zaginamy (a później przyklejamy) wycięte na samym początku trójkąty do ronda kapelusika.Gdy wszystko jest już solidnie przyklejone pod spód naszego kapelusza przyklejamy papier kolorowy maskujący wszelkie łączenia poszczególnych elementów. W dowolnie wybranym miejscu (proponuję na środku) przyklejamy spinkę, dzięki której kapelusik nie spadnie nam z głowy.Kapelusik dowolnie ozdabiamy. Ja pomalowałam brzegi ronda tuszem i przewiązałam czarną wstążką.Poniżej zdjęcie jak prezentował się w akcji (oryginał zdjęcia tu)

p.s. zamiast spinki kapelusik może być zaopatrzony w cieniutką gumkę, wówczas by całość wyglądała estetycznie proponuję przykleić ją tuż przed podklejeniem dna naszego kapelusza. 

Buziaki dla Was!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jest mi niezmiernie miło, że zostawiasz po sobie ślad.
Dziękuję za Twoje słowa i pozdrawiam serdecznie :)